Informacja Wójta Gminy Zakrzewo - Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo,

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 nauczyciela, Dyrektorzy Zespołu Szkół w Zakrzewie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie zwrócili się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim oraz organu prowadzącego o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na zdalną edukację w Zespole Szkół w Zakrzewie i Publicznej Szkole Podstawowej w Sędzinie.

     Po wyrażeniu zgody przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim oraz organ prowadzący szkołę w dniach od 20.10.2020 r.  do 23.10.2020 r. (włącznie) przedszkole i szkoły przechodzą na edukację zdalną. Dzień 19.10.2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych zarządzeniem Dyrektorów szkół.

   Nauczanie zdalne będzie odbywać się na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku szkolnym, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć lekcyjnych.

Przypominam wszystkim Państwu, że szkoły dysponują sprzętem komputerowym dla uczniów, którzy mają problemy z dostępem do zdalnej edukacji.

Jednocześnie informuję, że dla dzieci Publicznego Przedszkola „Uśmiech Malucha” i uczniów szkół podstawowych w Zakrzewie i Sędzinie, których rodzice nie mogą zapewnić opieki, w przedszkolu i szkołach w dniu 19.10.2020 r. (poniedziałek) zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. Autobus szkolny w tym dniu będzie jeszcze kursował zgodnie z rozkładem jazdy.  

Podjęte działania mają na celu bezpieczeństwo dzieci, uczniów oraz wszystkich pracowników wraz z rodzinami.

 

Wójt Gminy Zakrzewo

      Artur Nenczak

Opublikowano: 18 października 2020 21:04

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

informacja.pdf [181.38 KB]

Wyświetleń: 0

Gmina Zakrzewo

Realizacja: IDcom.pl